Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Jaki podkład wybrać po 40 roku życia
Wygląd

Jaki podkład wybrać po 40 roku życia?

Upływ lat sprawia, że skóra na twarzy zmienia się – traci swoją witalność, opada, pojawiają się na niej zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory, zasinienia, opuchlizna. Aby ukryć te niedoskonałości urody po 40. roku życia, potrzebne są specjalne kosmetyki. Tym najważniejszym w kosmetyczce dojrzałej kobiety jest podkład. Czym powinien się on wyróżniać?

Czym wyróżnia się dobry podkład do cery dojrzałej?

Dobry podkład to ten dopasowany do cery, jej potrzeb i cech charakterystycznych. Z racji tego, że skóra dojrzała jest delikatna i skłonna do podrażnień fluid idealny dla niej to ten nie obciążający, lekki, a jednocześnie dobrze kryjący. Bardzo ważne jest również, aby kosmetyk zawierał substancje odżywcze, które oprócz ukrywania zmarszczek, porów, ostrych rysów twarzy będą też pielęgnować cerę. Pozytywnie na skórę dojrzałą działają takie substancje jak witamina C, witamina E, kwas hialuronowy.

podkład

Podkład do cery dojrzałej na każdą kieszeń

Wybierając podkład do cery dojrzałej, można celować w kosmetyki z wyższej półki lub te przystępne cenowo. Panie po 40. roku życia podkłady w dobrej cenie znajdą na perfumeria.pl/collections/bourjois – celować mogą one w produkty takich marek jak Bourjois, Lirene, L’oreal, Eveline. Dostępne są one w wielu odcieniach, dlatego też każda z pań znajdzie produkt w kolorze idealnym dla siebie. Szeroki wybór umożliwia również dopasowanie fluidu do cery o charakterze tłustym, suchym, mieszanym, naczynkowym.

Preparaty o niższej cenie wcale nie muszą być gorsze od tych luksusowych. Aby jednak spełniały one oczekiwania i pozwalały na wykonanie idealnego make-up, muszą być dobrze dobrane do rodzaju cery, jej wymagań i potrzeb. Może się zdarzyć, że tańszy produkt sprawdzi się o wiele lepiej niż ten droższy. Oznacza to, że wybór jest kwestią indywidualną, a bardziej niż ceną warto się zainteresować składem i właściwościami.

Podkład do cery dojrzałej

Podkłady do cery dojrzałej z wyższej półki

Na panie, które chciałby zainwestować w kosmetyki z wyższej półki, również czeka szeroki wybór produktów. Przy cerze dojrzałej doskonale sprawdzają się m.in. fluidy marki MAC, które można stosować przy cerze dojrzałej tłustej i suchej. Zawsze dobrym wyborem będą też podkłady do zadań specjalnych od Estee Lauder, które nie wysuszają skóry, zmniejszają widoczność porów i niedoskonałości, delikatnie rozświetlają i dodają efektu subtelnej wilgotności. Luksusową marką proponującą fluidy do cery dojrzałej jest także Dr Irena Eris. Te dedykowane paniom po 40. roku życia bardzo dobrze stapiają się ze skórą, dają naturalne i jedwabiste wykończenie, wygładzają i zmniejszają widoczność drobnych linii oraz zmarszczek.

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.