Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Wygląd

Każda kobieta powinna mieć go w szafie – golf z bawełny organicznej

Moda, choć dynamicznie się zmienia, co jakiś czas zatacza koło. To, co było popularne kilka lat temu, dziś króluje na wybiegach i w sercach wielu kobiet. Jednak są elementy garderoby, które bez względu na trendy będą bezpieczną bazą każdej stylizacji. Takimi ubraniami są właśnie golfy z bawełny organicznej.

Dlaczego z bawełny organicznej?

Nie od dziś wiadomo, że odzież bawełniana jest przyjazna dla skóry. Co więcej, jest to tkanina przewiewna, która zapobiega nadmiernemu poceniu się, czy pojawianiu się nieprzyjaciół w postaci wyprysków. Sztuczne materiały, jak np. poliester, są szkodliwe dla alergików. Powodować mogą wysypkę, odparzenia czy podrażnienia. Nie warto zatem ryzykować i kupować ubrań gorszej jakości. Podziękuje za to nie tylko skóra, ale również portfel.

Bawełna organiczna jest wytrzymała i dużo lepiej znosi pranie. Dzięki temu będzie można cieszyć się ulubionym golfem dłużej. Plusem jest też sposób uprawy bawełny eco. Nie wykorzystuje się w tym celu żadnych barwników czy produktów odzwierzęcych. Mogą zatem pokusić się o zakup takiego wyrobu osoby, które są weganami czy wegetarianami.

Golf z bawełny organicznej – z czym go nosić?

Tak naprawdę, dopasowany golf pasuje do spodni, spódnic czy pod sukienkę. Najlepiej mieć w szafie po jednym egzemplarzu w kolorze czarnym i białym. Te barwy będą bowiem świetnie współgrały z innymi, intensywnymi bądź pastelowymi kolorami. Istotne jest jednak odpowiednie dobranie rozmiaru. Zbyt obcisły golf może uwydatniać niechciane mankamenty sylwetki, czy zapięcie od stanika. Nie wygląda to elegancko, toteż dobrze jest mierzyć tego rodzaju ubrania przed zakupem.

Niektórzy uważają, że golfów nie powinny nosić osoby z krótką szyją. Jednakże warto zwrócić uwagę na uszycie i wysokość kołnierza (opaski) otulającej szyję. Istnieje wiele wariacji głównej części golfu. Materiał może dokładnie przylegać do skóry albo daje się go wywijać. Ważne, by zobaczyć na sobie kilka wersji i ocenić, która prezentuje się najlepiej.

Moda może iść w parze w ekologią

Projektanci i popularne sklepy odzieżowe coraz częściej stawiają na naturalne, przeciwalergiczne tkaniny. W ofercie dostępne są ubrania z bawełny organicznej w przystępnej cenie. Dzięki temu nie trzeba kalkulować czy stać nas na zdrowie i wygodę. Dodatkowo ich jakość poświadczona jest certyfikatami. Należy również wspomnieć, że nazwanie bawełny ekologiczną wiąże się ze sposobem jej uprawy. Brak chemikaliów, sztucznych nawozów, pestycydów czy wyzysku pracowników pozytywnie wpływa na środowisko. Szczególnie odczuć to mogą rośliny i zwierzęta, ponieważ gleba i wody gruntowe nie są tak skażone, jak w przypadku uprawy bawełny tradycyjnej.

Nie trzeba wydawać wielkich pieniędzy, by ubrać się modnie, a przy tym zadbać o skórę i środowisko. Golf z bawełny organicznej wykorzystać można do wielu stylizacji, co czyni go uniwersalnym. Wytrzymałość, jakość i komfort noszenia pozwalają na to, by trzymać go w szafie przez lata, bez uszczerbku na materiale czy intensywności koloru.

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.