Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Suplementy witaminowe
Zdrowie

Suplementy witaminowe – najczęstsze błędy podczas ich stosowania

Zdrowie, uroda i świetna kondycja, nietknięta czasem ani chorobą – kto o tym nie marzy? Nic dziwnego, że rynek suplementów diety kwitnie w najlepsze. Świadomi dietetycznych braków coraz chętniej stosujemy witaminy i minerały w formie tabletek. Niestety, często popełniamy przy tym kilka kluczowych błędów. Poznaj popularne złe praktyki, przez które suplementacja witamin oraz minerałów nie daje pełni korzyści. Być może sam robisz te rzeczy!

Suplementy witaminowe a ignorowanie diety

Szerokość asortymentow sklepów internetowych robi wrażenie. Bardzo dobrze, że rozmaitych preparatów suplementacyjnych nie brakuje – dzięki temu każdy może dostać doskonały dla siebie. Niestety, niektóre osoby świadome, że ich codzienna dieta pozostawia wiele do życzenia podchodzą do suplementacji zbyt entuzjastycznie! Ignorują zasady zdrowego odżywiania, rozsądnie skomponowany talerz zastępując garścią pigułek.

Bez względu na to jak dobrymi suplementami diety dysponujemy, nic nie zastąpi zwykłego, zdrowego jadłospisu. Warzywa i owoce w dużej ilości zawsze będą lepszym źródłem witamin niż tabletki. Żyjąc w biegu często jemy co popadnie, ale do dużej zmiany zdrowia wystarczą niewielkie modyfikacje. Jabłko na przekąskę zamiast batonika, świeżo tłoczony sok zamiast kolorowego napoju, surówka ze słoika zamiast ,,sałatki” utopionej w majonezie – nie brzmi tak trudno, prawda?

Suplementy diety a niedbałość

To czy dany suplement diety będzie dla nas przydatny i skutecznie wesprze zdrowie zależy w dużej mierze od sposobu jego przyjmowania. Czasami zdarza się, że osoby określające stosowane przez nich preparaty jako nieskuteczne po prostu przyjmowały je ,,jak cukierki”. Dla odczucia efektów suplementacji konieczna jest sumienność. O jakiej porze dnia brać tabletkę? Ile razy dziennie? Z posiłkiem, tuż po a może na czczo? Czym popijać? To wszystko istotne, aby organizm wchłaniał dostarczane mu witaminy i minerały! Poświęćmy kilka minut dziennie na to, by ,,dopełnić rytuałów” poprawnego przyjmowania suplementów diety. To da więcej korzyści niż łapanie tabletki w biegu i popijanie jej resztkami zimnej kawy! 

Trzeba pamiętać, że suplement to nie lek – dla odczucia efektów nie wystarczy branie go dwa razy dziennie przez kilka dni. Żeby preparat witaminowy zaczął działać potrzeba tygodni (a nawet miesięcy) regularnego dawkowania. Wybierz więc produkty ze sklepu https://zawszenaturalnie.pl/1262-suplementy i zadbaj o prawidłową suplementację. 

Suplementy diety a brak wiedzy

Osoby chcące w prosty sposób poprawić swoją kondycję czasami zapominają o najważniejszej kwestii. Mimo iż witaminy i minerały w tabletkach nie są silnymi lekami, to wciąż preparaty wpływające bezpośrednio na ludzkie ciało. Sięganie po nie powinno być poparte wiedzą – suplementy diety dobrane źle lub brane w nieprawidłowy sposób nie przyniosą korzyści.

Przed rozpoczęciem suplementacji powinniśmy zainteresować się szczegółami o danym preparacie. Przeczytanie ulotki to mus – są napisane w taki sposób, by odbiorca zrozumiał wszystko co najważniejsze bez posiadania wiedzy. Koniecznie trzeba sprawdzić też to, jakie witaminy można przyjmować razem, a jakie suplementy mogą wchodzić ze sobą w niepożądane reakcje. Osoby przyjmujące leki na jakiekolwiek przewlekłe dolegliwości i generalnie mają jakieś problemy natury zdrowotnej powinny skonsultować branie preparatów z lekarzem.

Decydując się na wdrożenie suplementacji witamin i minerałów nie powinniśmy robić tego na własną rękę. Przed wielkimi zakupami w sklepie z naturalnymi wspomagaczami zdrowia warto wykonać podstawowe badania z krwi, a ewentualne niedobory skonsultować z lekarzem. Kupując suplementy koniecznie stawiajmy tylko na sprawdzonych producentów, apteki i specjalistyczne sklepy internetowe.

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.