Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

wolumetria twarzy okraglej
Wygląd

Wolumetria twarzy okrągłej, czyli jak wymodelować niedoskonałości urody

Medycyna estetyczna to nie tylko poprawianie urody, ale również podnoszenie komfortu psychicznego osób, które źle się czują we własnym ciele. Korygowanie niedoskonałości, uzupełnianie ubytków tkanek, ujędrnianie skóry to zabiegi, które umiejętnie przeprowadzone odmłodzą wygląd, jak również podbudują psychikę pacjentów.

Naturalny etap życia – starzenie się

Większość osób dbających o nieskazitelną urodę ma problemy ze skórą twarzy, na której najbardziej odbija się aktualny wiek. Dopóki cera jest jędrna, świetlista i gładka, dopóty nie ma powodów zmieniać tego stanu rzeczy. Jednak gdy pierwsze oznaki wysuszenia naskórka, pojawiające się zmarszczki mimiczne wokół oczu oraz zmiana kolorytu skóry twarzy, a także – w momencie pojawienia się nadwagi – rozrost tkanki tłuszczowej zaczyna nam przeszkadzać, można skorzystać z zabiegów w sprawdzonych klinikach estetycznych, oferujących szereg zabiegów przywracających dawny wygląd lub zmieniających na korzyść niepokojące mankamenty urody. Jednym z takich zabiegów jest wolumetria twarzy okrągłej.

Zdrowe, małe dzieci w większości przypadków mają pucułowate policzki, nadający buzi uroczy kształt i wygląd. Z wiekiem ta forma ulega zmianie na bardziej płaską i szczupłą, a w wieku dorosłym staje się prawie niewidoczna. Nie u każdego jednak tak się dzieje – w niektórych przypadkach, buzia nawet dorosłej osoby pozostaje zbyt okrągła z wydatnymi policzkami, co jest spowodowane poduszeczkami tłuszczowymi, zlokalizowanymi pomiędzy mięśniami policzków, pod skórą. Inną sytuacją jest rozrost twarzy z powodu dolegliwości zwanej bruksizmem, która jest wynikiem wady zgryzu u pacjenta, objawiająca się nocnym zgrzytaniem zębów.
Jeśli dla części osób, nieregularny owal twarzy jest problemem wielkiej wagi, to mogą skorzystać z zabiegu jej wymodelowania.

Zabiegi modelowania twarzy

Modelowanie twarzy okrągłej można przeprowadzić na różne sposoby: zabiegiem chirurgicznym – polega to na usunięciu poduszek tłuszczowych umiejscowionych pod skórą policzków, botuliną – wstrzyknięcie toksyny w mięśnie narażone na intensywną pracę spowodowaną zgrzytaniem zębów. Botulina unieruchamia mięśnie co pozwala na zmniejszenie napięcia mięśni i skutkuje stopniowym wyszczupleniem twarzy.

Wolumetria twarzy okraglej

Polecanym rodzajem zabiegu jest przywrócenie regularnego owalu twarzy za pomocą kwasu hialuronowego, wprowadzonego we wcześniej zaznaczone rejony twarzy. To zabieg wolumetrii i jest stosunkowo najbezpieczniejszym zabiegiem, ponieważ ta substancja jest bardzo dobrze tolerowana przez organizm. Drugim atutem jest fakt, że efekt zabiegu jest niemal natychmiastowy i utrzymuje się przez nawet kilkanaście miesięcy.

Wskazania do zabiegów wolumetrii

Wskazaniami do przeprowadzenia wolumetrii twarzy są:
– konturowanie zarysu żuchwy,
– modelowanie policzków,
– unoszenie tzw. chomików,
– zarysowanie kości policzkowych,
– wyrównanie ubytków w tkance twarzy,
– wypełnienie wokół oczu, tak zwanej „doliny łez”.

Zabieg trwa do 45 minut i jest prawie bezbolesny, ponieważ przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, ewentualnie przy użyciu maści znieczulającej. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest w tkanki przy pomocy bardzo cienkiej igły.
Jego efektem jest wyraźna poprawa owalu twarzy, wypełnienie zapadniętych policzków, redukcja głębokich zmarszczek oraz bruzd, poprawa nawilżenia i jędrności skóry, zwiększone napięcie skóry oraz jej wyczuwalna elastyczność.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.