Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Jakie soczewki wybrać na narty
Zdrowie

Jakie soczewki wybrać na narty?

Dobre okulary sportowe to podstawa bezpiecznego i pełnego swobody wypoczynku. Wraz z nadejściem sezonu narciarskiego wielu z nas zaczyna przygotowywać się do zasłużonego wypoczynku w górskich pejzażach i do beztroskiego szusowania po zaśnieżonych stokach. Podpowiadamy, jakie soczewki sportowe najlepiej sprawdzą się do jazdy na nartach i na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy wybieramy soczewki okularowe na narty czy snowboardowe szaleństwa.

Doskonałe soczewki sportowe do jazdy na nartach, czyli jakie?

Okularowe soczewki sportowe, które najlepiej sprawdzą się podczas jazdy na nartach, powinny być przede wszystkim perfekcyjnie dopasowane do potrzeb wzrokowych swojego właściciela. Soczewki okularowe na narty lub snowboard, niezależnie, czy mają to być jednoogniskowe szkła, czy progresywne soczewki sportowe, dobierajmy zawsze na podstawie aktualnych badań, ponieważ to, jak wyraźnie widzimy, może mieć ogromny wpływ nie tylko na satysfakcję z jazdy, ale również bezpieczeństwo – nasze i osób z naszego otoczenia. Do wszelkich aktywności sportowych najlepiej nadają się ponadto wyspecjalizowane sportowe soczewki okularowe o wysokiej krzywiźnie bazowej, które można dobrze dopasować do zakrzywionych, dopasowanych do anatomii twarzy sportowych opraw. Soczewki okularowe dla sportowców, zwłaszcza tych, którzy preferują aktywność ruchową w plenerze, powinny ponadto zapewniać kompleksową ochronę przed słońcem i gwarantować dobrą jakość widzenia nawet w trudnych warunkach pogodowych. Niewątpliwe świetnie sprawdzą się na stoku światłoczułe soczewki fotochromowe zmieniające intensywność zaciemnienia pod wpływem UV oraz okularowe soczewki z filtrem polaryzacyjnym. Okulary polaryzacyjne będą szczególnie trafionym wyborem dla miłośników nart. Dobrej jakości soczewki polaryzacyjne skutecznie redukują refleksy światła odbitego od śniegu i lśniących powierzchni. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na soczewki barwione, możemy też liczyć na to, że poprawią one kontrast widzenia i percepcję barw. Dopiero wyposażeni w tak dobrze „skrojone” okulary sportowe możemy śmiało ruszać na stok, cieszyć się w 100% komfortowym widzeniem i wszystkimi urokami zimowego wypoczynku.

Jak znaleźć najlepszej jakości soczewki sportowe?

Wysokiej klasy nowoczesne sportowe soczewki znajdziemy w renomowanych salonach optycznych oferujących soczewki okularowe SEIKO. SEIKO to znany i ceniony producent personalizowanych soczewek okularowych nowej generacji. Wśród najnowszych propozycji SEIKO na szczególną uwagę amatorów ruchu i białego szaleństwa zasługują jednoogniskowe soczewki sportowe SEIKO Curved oraz ich progresywne odpowiedniki – soczewki sportowe SEIKO Curved X. Sportowe soczewki okularowe SEIKO to rozwiązanie idealne dla miłośników różnych dyscyplin sportowych, dla których liczy się perfekcyjna jakość widzenia, maksymalny komfort użytkowania okularów i styl. Jeśli chcesz mieć idealnie dobrane okulary na narty, dzięki którym będziesz czuć się swobodnie i bezpiecznie na stoku, a do tego lubisz eleganckie dodatki, soczewki sportowe SEIKO to produkt stworzony właśnie dla Ciebie. Soczewki SEIKO Curved i Curved X zapewniają bardzo szerokie pole widzenia i perfekcyjną ostrość obrazu, a do tego doskonale dopasowują do ergonomicznych opraw sportowych. Soczewki sportowe SEIKO to także gratka dla wszystkich, którzy lubią rzeczy funkcjonalne, stylowe i oryginalne. To jedyne soczewki sportowe na rynku, które występują w ponad 250 różnych barwieniach, jako fotochromowe szkła, soczewki polaryzacyjne i w wersji lustrzanej. Dzięki temu bogactwu możliwości możesz z SEIKO stworzyć idealnie dopasowane do jazdy na stoku okulary sportowe, w których będziesz świetnie widział, dobrze się czuł i do tego rewelacyjnie wyglądał.

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.