Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Poradnik Uroda

Łopian w walce z trądzikiem

Trądzik to uciążliwy problem – nie tylko dla młodych ludzi, których cera w okresie dojrzewania narażona jest na wiele problemów.

Staranna pielęgnacja

Cera trądzikowa wymaga starannej pielęgnacji oraz regularnych zabiegów, dzięki którym zmiany trądzikowe przestaną być aż tak wielkim problemem. Pielęgnacja cery trądzikowej nie musi jednak oznaczać inwestycji w drogie i specjalistyczne kosmetyki. Niejednokrotnie okazywało się, że zioła na trądzik mają dobroczynny wpływ na cerę.. Ci, którzy znają się na ziołach i ich kosmetycznych właściwościach, wiedzą doskonale, że w walce o piękną i zdrową cerę rewelacyjnie może się sprawdzić korzeń łopianu. W jaki sposób ten dar natury może nam pomagać w walce o piękną, wolną od trądziku cerę?

Niezwykle działanie łopianu

Łopian znany jest w medycynie ludowej jako środek o moczopędnym i wzmacniającym działaniu, wiadomo też, iż jest on jednym z najskuteczniejszych pogromców bakterii. Dzięki swym właściwościom, łopian może być podstawowym składnikiem tych zabiegów, których głównym celem jest zwalczanie grzybów oraz bakterii. Korzeń tej rośliny można też z powodzeniem wykorzystać do walki z takim problemem, jakim jest trądzik. Okłady z łopianu sprawią, iż zmiany łojotokowe, będące jedną z przyczyn problemów z trądzikiem, przestaną nam utrudniać życie. Łopian może się też świetnie sprawdzić w przypadku takich problemów, jak łuszczyca, można go też wykorzystać do walki z łupieżem. Korzeń ten może być stosowany zewnętrznie, np. jako składnik zbawiennych dla naszej skóry okładów, można go też przyjmować wewnętrznie, w celu wzmocnienia skóry od środka oraz oczyszczenia organizmu ze szkodliwych toksyn, mających negatywny wpływ nie tylko na ogólny stan naszego zdrowia, ale i na nasz wygląd.

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.