Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Dieta Uroda Zdrowie

Do czego można użyć miodu?

Miód jest cudownym lekiem natury, o wielu właściwościach mało komu znanych. Oto siedem sztuczek, gdzie możesz wykorzystać miód.

Czy wiesz, że miodu można również używać do takich rzeczy jak:

1. Balsam do ust

Mieszanka olejku migdałowego i miodu zapewnia naturalne i dobre nawilżenie ust – wiedziałeś o tym?

2. Maska oczyszczająca.

Domowe kosmetyki są na fali i jest to świetne miejsce na początek: zmieszaj miód z kilkoma kroplami cytryny i nałóż na czystą twarz. Pozwól mu działać przez 15-20 minut, zanim zmyjesz go ciepłą wodą. Miód ma właściwości antybakteryjne i oczyszczające, z których może korzystać twoja skóra. Poza tym skóra staje się miękka i delikatna.

3. Dodatek do przekąsek.

Jeśli brakuje Ci pomysłów na to, co podawać gościom przed obiadem, miód jest składnikiem, który robi wrażenie. Na przykład w przystawce z kozim serem i orzechami włoskimi.

4. Słodzenie zimnych napoi.

Jest to znany fakt, że miód w herbacie jest dobry dla gardła. Ale czy zastanawiałeś się nad użyciem go jako słodzika do zimnych napojów? Wypróbuj.

5. Do sosu sałatkowego.

Miód w sosie przyczyni się do nadania odrobiny słodyczy. Idealny do równoważenia kwasku np. z cytryny.

6. Miód jako lek.

Miód jest jednym z najczęściej używanych naturalnych środków na świecie. Działa przeciwko bakteriom i może oczyszczać rany, jeśli nie masz pod ręką innych środków antyseptycznych. Istnieje powód, dla którego naukowcy na całym świecie martwią się upadkiem pszczół – w rzeczywistości faktycznie nie możemy bez niego istnieć.

7. Miód jako lek na włosy.

Czy twoje włosy mają suche końcówki? Zrób mieszankę miodu i oleju i posmaruj włosy po umyciu. Pozwól mu działać przez kilka minut przed ponownym spłukaniem. Wynik: lśniące zdrowe włosy!

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.