Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Poradnik Uroda

Jaka parownica do ubrań będzie najlepsza?

Żelazko to obowiązkowe urządzenie, które znajdzie się w każdym domu, nawet gdy nie jest zbyt często używane. Z żelazka korzystały nasze babki, mamy, więc posiadamy je i my. Jak ciężko przy pomocy tego urządzenia prasuje się koszule, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Pora zostawić przestarzałe rozwiązania na dnie szafy i rozglądnąć się za nowoczesnymi pomysłami na prasowanie szybkie, przyjemne i przede wszystkim bezpieczne.

Przenośny steamer niewielkich rozmiarów

Aby wyprasować ubrania przy pomocy żelazka, trzeba się nieźle natrudzić. Istotna jest w tym przypadku odpowiednia organizacja przestrzeni. Bez dostępu do gniazdka elektrycznego będzie to zadanie niewykonalne. Co się okazuje podczas prasowania? Kabel przeważnie jest zbyt krótki, przez co czynność staje się bardzo niewygodna. Warto jeszcze o jednym wspomnieć – deska do prasowania będzie niezbędna, chyba że ktoś preferuje prasowanie ubrań na stole bądź na podłodze. Czy da się uniknąć tych wszystkich problemów? Pewnie, że tak! Parownica do ubrań sprawi, że czynność, której wiele osób nie lubi, stanie się o niebo przyjemniejsza. Z każdym rokiem na rynku pojawia się coraz więcej parownic. Podstawowy model to parownica przenośna. Jest niewielkich rozmiarów i bez problemu można zabrać ją w podróż. Chcąc wyprasować ubrania, nie trzeba rozkładać deski, doskonale usuwa bakterie i w prosty sposób pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Steamer stojący – profesjonalna parownica do ubrań

Jeżeli komuś nie wystarczy funkcjonalność parownicy ręcznej, to ma do wyboru urządzenia o większych gabarytach. Steamer stojący idealnie nadaje się dla osób, które posiadają osobne pomieszczenie do prania i prasowania, gdyż zajmuje trochę miejsca. Jednak duże gabaryty to jedyny minus takiego rozwiązania. Taka parownica do ubrań umożliwia rozprasowanie nawet najtrudniejszych zagnieceń. Jaka jest różnica pomiędzy parownicą ręczną a stojącą? Po pierwsze rozmiar – stojąca jest większa. Po drugie – moc. Steamer stojący jest o wiele bardziej wydajny. Nagrzewa się bardzo szybko, dzięki czemu prasowanie można rozpocząć w kilka chwil. Pozwala skutecznie walczyć z bakteriami, ma duży pojemnik na wodę oraz daje olbrzymi komfort prasowania nawet bardzo delikatnych tkanin.

Jaką parownicę wybrać?

Na to pytanie już musi sobie odpowiedzieć każdy we własnym zakresie, jednak bez wątpienia, taka inwestycja przyniesie wiele korzyści. To czy lepsza będzie przenośna parownica do ubrań, czy też może urządzenie stojące, w dużej mierze zależy od dostępnego miejsca oraz tego, w jakich warunkach będzie przeważnie wykorzystywane. Jeżeli ktoś poszukuje rozwiązania umożliwiającego sprawne prasowanie ubrań w podróży, to parownica ręczna okaże się bezkonkurencyjna. Z kolei, gdy priorytetem staje się moc urządzenia, wówczas warto wybrać urządzenie stojące. 

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.