Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Zdrowie

Próchnica: co warto wiedzieć?

Zdrowe i piękne zęby to nie tylko kwestia urody, ale i naszego samopoczucia. Niestety, wielu z nas zapomina o tym, iż próchnica może wpływać nie tylko na stan naszej jamy ustnej, ale i na ogólny stan naszego zdrowia. Co warto wiedzieć na temat tej przypadłości?

W jaki sposób można z nią skutecznie walczyć?

Próchnica to poważny problem, który – wbrew pozorom – dotyczy nie tylko naszych zębów. Niestety, wielu z nas bagatelizuje pierwsze jej objawy, co skutkuje powstawaniem bolesnych dziur w zębach. Próchnica to również problemy związane z wyglądem zębów oraz z nieświeżym oddechem, dlatego też walka z tą chorobą jamy ustnej staje się bardzo ważna. Nie możemy też zapominać, iż zignorowana próchnica może stać się przyczyną poważniejszych problemów, niż ból zęba lub przykry zapach z jamy ustnej. Nieleczona próchnica może negatywnie wpływać na ogólny stan naszego zdrowia, zatem im skuteczniej będziemy z nią walczyć, tym lepiej dla nas.

Skąd biorą się problemy z próchnicą?

Główną przyczyną jest tu dieta, w której pojawia się zbyt wiele cukrów, oraz niewłaściwa pielęgnacja jamy ustnej. Jeśli chcemy cieszyć się mocnymi dziąsłami i zdrowymi zębami, nie możemy zapominać o regularnym szczotkowaniu jamy ustnej oraz o korzystaniu z takich dodatków, jak nici dentystyczne czy specjalistyczne płyny do płukania jamy ustnej. Dzięki nim można skuteczniej zwalczać te bakterie, które są przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem naszej jamy ustnej. Bardzo ważną kwestią, o której nie można zapominać, są też regularne wizyty u dentysty, dzięki któremu można monitorować stan swych zębów i w odpowiednim momencie rozpocząć ich leczenie.

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.