Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

dobry krem pod oczy
Wygląd

Jaki dobry krem pod oczy wybrać, aby okolica ta wyglądała młodo i świeżo?

Właściwie dobrana pielęgnacja to klucz do zadbanej i młodo wyglądającej cery. Na szczególną troskę zasługuje skóra w okolicach oczu. Jest ona bowiem dość cienka, delikatna oraz podatna na powstawanie cieni i obrzęków ze względu na słabsze krążenie krwi w tym obszarze. Dobry krem pod oczy powinien zapewnić wysokie nawilżenie, wspierać naturalne procesy regeneracyjne skóry oraz pomagać zapobiegać powstawaniu zasinień oraz zmarszczek.

Czym kierować się przy wyborze dobrego kremu pod oczy?

Wybór kremu zależy przede wszystkim od potrzeb skóry kobiety oraz jej preferencji dotyczących działania oraz konsystencji kosmetyku. Młodym paniom rekomenduje się zwykle kremy o lekkiej, często żelowej konsystencji, dzięki czemu nie obciążają one dodatkowo delikatnej skóry okolic oczu. Ich głównym zadaniem jest nawilżenie cery oraz pobudzenie mikrokrążenia. Kobiety dojrzałe mogą wybierać w produktach o bogatszych, tłustych konsystencjach, które obfitują w substancje odżywcze oraz składniki przeciwzmarszczkowe, dzięki którym skóra wydaje się być bardziej napięta i świetlista.

Jakie składniki można znaleźć w kremie pod oczy?

Dobry krem pod oczy to przede wszystkim produkt, który zawiera wiele składników pochodzenia naturalnego, a lista konserwantów jest możliwie krótka. Wybierając taki kosmetyk, kobieta ma pewność, że nie zaszkodzi ani swojej cerze, ani urodzie. Do elementów, które charakteryzują dobry krem pod oczy zaliczyć można składniki:

  • o działaniu nawilżającym, np. olej kokosowy lub masło shea,
  • o właściwościach przeciwzmarszczkowych i liftingujących, np. koenzym Q10, retinol oraz kwas hialuronowy,
  • o działaniu przeciwzapalnym, np. ekstrakt ze świetlika lekarskiego lub zielonej herbaty,
  • oraz te, które zapobiegają lub rozjaśniają cienie pod oczami, np. kofeina lub hydrolat z czystka.

Należy podkreślić, że dobry krem pod oczy nie musi być drogi. Z tego względu warto zapoznać się z ofertą rodzimych firm oraz odwiedzić pobliskie drogerie, aby znaleźć produkt w 100% odpowiadający własnym potrzebom.

Jak czytać skład kremów pod oczy?

Przed zakupem warto dokładnie zaznajomić się ze składem kosmetyku, który znajduje się zawsze na opakowaniu kremu. Aby dobrze odszyfrować często niezrozumiałe nazwy poszczególnych składników, można skorzystać z pomocy Internetu. Warto bowiem podkreślić, że wielu producentów ukrywa substancje syntetyczne lub szkodliwe konserwanty pod zawiłymi terminami czy skrótami, co sprawia, że osoba nieznająca się na kosmetykach łatwo może nie zauważyć ich obecności w składzie produktu. Czytając etykietę, należy mieć również na uwadze fakt, że składniki, które mają największy udział w kosmetyku wypisane są na początku listy. Warto podkreślić, że naturalne substancje mogą uczulać niektóre osoby. Z tego względu analiza składu powinna uwzględniać też możliwe reakcje alergiczne. Poznanie symboli oraz certyfikatów umieszczanych na opakowaniach kremów także może okazać się pomocne w czasie poszukiwań produktu idealnego.

Dobry krem pod oczy to najlepszy przyjaciel każdej kobiety bez względu na jej wiek. Mając świadomość działania poszczególnych składników oraz potrzeb swojej skóry, łatwo wybrać ten, który wydobędzie z cery jej naturalne piękno i blask.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.