Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

terapia
Zdrowie

Te oznaki mogą świadczyć o tym, że potrzebujesz terapii

Uzależnienia bywają paskudne. Wiele osób uważa, że uzależnić można się jedynie od alkoholu, narkotyków, czy też hazardu. Okazuje się jednak, że uzależnić można się absolutnie od wszystkiego. Czasem możemy nawet nie być świadomi tego, że potrzebujemy specjalistycznej pomocy.

Czy pobudzenie lub zamknięcie w sobie może świadczyć o konieczności skorzystania z pomocy, którą oferuje ośrodek terapii uzależnień?

Każdy uzależniony może zachowywać się w inny, charakterystyczny dla siebie sposób. Wiele zależy również od tego, z czym mamy największy problem. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach można w łatwy sposób zdobyć używki lub wkręcić się w hazard. Specjalistyczny ośrodek terapii uzależnień ostrzega, że osoby uzależnione mogą się różnie zachowywać. Jedne z nich są pobudzone, a inne wręcz przeciwnie – są zamknięte w sobie. Na pewno osoba z tego typu problemami zachowuje się odmiennie od swojego codziennego stanu sprzed uzależnienia.

Terapia uzależnień – dla wszystkich i bez wyjątku

Powiedzieliśmy już sobie, że zmiana sposobu zachowania może świadczyć o poważnych problemach. Do tego należy także dorzucić brak zainteresowania rodziną oraz życiem zawodowym. Niestety osoby uzależnione bardzo często tracą pracę, ponieważ nie są w stanie do niej się udawać codziennie rano. Terapia uzależnień pomoże im nie tylko poradzić sobie z uzależnieniem, ale także później z poukładaniem życia. Każdemu przecież zależy, aby powróciło ono do poprzedniego schematu. Było wspaniale i znów może być.

Jakie uzależnienia leczy ośrodek terapii uzależnień?

Ośrodek uzależnień nie zostawi nikogo w potrzebie. Pomoże każdemu. Jakie uzależnienia w tego typu ośrodkach są leczone? Jest to uzależnienie od:

  • Alkoholu,
  • Narkotyków,
  • Hazardu,
  • Gier komputerowych,
  • Zakupów,
  • Seksu oraz wielu, wielu innych czynności.

Od czego zależy skuteczność metod leczenia?

Każda osoba uzależniona jest inna. Każda potrzebuje innego podejścia. Gdy terapeuta znajdzie z uzależnionym wspólny język, to można powiedzieć, że osiągnęli połowę sukcesu.
Niestety zdarzają się osoby, które przerywają terapię. Należy jednak być dobrej myśli i zawalczyć o swoje lepsze, drugie życie. To jest na wyciągnięcie ręki.

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.