Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Soczewki jednodniowe
Wygląd

Soczewki jednodniowe – wygoda i higiena

Osoby z wadami wzroku bardzo często stają przed dylematem wyboru pomiędzy okularami, a soczewkami kontaktowymi. Coraz częściej decydujemy się na te drugą opcję. To przede wszystkim wygoda, a także lepszy kąt widzenia. Korekcja jest w tym wypadku pełniejsza i większość osób po czasie przyzwyczajenia nie odczuwa w zasadzie noszenia soczewek. Gdy jednak już decydujemy się na soczewki, nasz wybór nadal będzie równie trudny – musimy podjąć decyzję o częstotliwości ich wymiany, rodzaju, dodatkowych właściwościach oraz akcesoriach.

Kupujemy soczewki – niezbędne akcesoria

            Salony optyczne zwykle w pakiecie z soczewkami oferują wszystkie niezbędne akcesoria do nich. Oczywiście bardzo istotny jest pojemnik do ich przechowywania z odpowiednim oznaczeniem, choć w przypadku soczewek jednodniowych nie będziemy go potrzebowali. Są one pakowane w specjalne blistery. Dodatkowo potrzebować będziemy płynu do soczewek. W przypadku soczewek jednodniowych ponownie nie będzie on aż tak bardzo potrzebny, ale lepiej i tak go posiadać, ponieważ może być potrzebny w razie problemów z aplikacją soczewki, gdy zajdzie potrzeba jej mocniejszego zwilżenia.

Soczewki kontaktowe jednodniowe – dlaczego warto?

            Jednodniowe soczewki są bardzo praktycznym rozwiązaniem dla klientów, którym zależy przede wszystkim na odpowiednim poziomie wygody. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie musimy dbać o swoją parę soczewek tak jak ma to miejsce w przypadku odmian tygodniowych lub miesięcznych. To zdecydowanie zmniejsza ryzyko ewentualnych infekcji, które w przypadku dłużej noszonych soczewek czasami się zdarzają. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że nie musimy ich nosić codziennie, ponieważ są pakowane w osobne blistery. To może nam pozwolić na znacznie swobodniejszą zmianę stylu i wybieranie pomiędzy okularami, a soczewkami praktycznie każdego dnia. Do pewnych wad należy zaliczyć nieco większy koszt, aniżeli w przypadku soczewek dłużej noszonych, a także względy ekologiczne. Takie soczewki wytwarzają znacznie więcej odpadów, co dla niektórych osób nastawionych na ekologiczne rozwiązania może nie być zachęcające.

Więcej dowiesz się na: https://mojepierwszesoczewki.pl/

Kupuj soczewki u uznanych producentów

            Zakup soczewek od renomowanego sprzedawcy pozwala na znaczne oszczędności oraz pewność, że otrzymamy produkt najwyższej klasy. Dodatkowo zakupy w takich salonach zwykle oznaczają znacznie większe możliwości wyboru pomiędzy konkretnymi typami soczewek i oczywiście profesjonalną poradę, która również może być nieoceniona w przypadku, kiedy decydujemy się na nasze pierwsze soczewki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.