Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Wygląd

5 sposobów na zdrową skórę twarzy

Zdecydowanie każdy z nas chce być właścicielem zdrowej i młodo wyglądającej skóry, jednak nie każdy wie jakich zasad należy przestrzegać, aby cieszyć się czystą twarzą. Sprawdź nasz artykuł i poznaj 5 sposobów na zdrową skórę twarzy

Absolutna podstawa, czyli nawilżenie

Nasza skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Inne typy skóry wymagają innych kremów, które nawilżają w mniejszym lub większym stopniu. W określeniu typu skóry (tłusta, sucha lub mieszana) pomoże nam kosmetyczka, która po wywiadzie i obejrzeniu jej z bliska wskaże odpowiednie kosmetyki, które będą dla nas najlepsze. Jeżeli nasza skóra nie wydziela wystarczającej ilości sebum i jest wysuszona, należy unikać kremów z alkoholem, ponieważ on dodatkowo ją wysusza. Można skorzystać z naturalnych produktów: olej kokosowy do skóry mieszanej, olej arganowy do skóry suchej czy olej jojoba do skóry tłustej. Znalezienie odpowiedniego kosmetyku dla twarzy może zająć trochę czasu, dlatego warto korzystać z małych próbek kremów.

Złuszczanie naskórka

Raz w tygodniu powinniśmy skorzystać z peelingu, czyli zabiegu powodującego ścieranie martwego naskórka. Pobudzamy tym samym naszą skórę do naturalnej odnowy komórkowej, a jednocześnie dostarczamy jej witamin i minerałów. W wyborze odpowiedniego peelingu także warto udać się do kosmetyczki, która dobierze odpowiedni kosmetyk do skóry. Należy unikać zbyt mocnych peelingów gruboziarnistych do delikatnej skóry, wtedy najlepiej skorzystać z enzymatycznej wersji tego kosmetyku, który złuszcza martwy naskórek chemicznie.

Odpowiednia dieta

Kondycję cery można także wspomóc za pomocą odpowiedniej diety. Przeciwko starzeniu się skóry najskuteczniejsze są witaminy A, C oraz E, ponieważ eliminują wolne rodniki. Witamina A dodatkowo redukuje proces rogowacenia naskórka, czyli pobudza produkcję nowych komórek.

Należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, ponieważ po dwóch tygodniach picia większej ilości wody można już zauważyć, że skóra wygląda młodziej i bardziej promiennie. Codziennie powinniśmy dostarczać ok. 2 litrów płynów, a latem prawie dwa razy tyle. Jeżeli masz problem z regularnym piciem wody, możesz skorzystać z aplikacji na smartfona, które co jakiś czas przypominają o konieczności wypicia szklanki płynów.

Używaj kremu z filtrem

Promieniowanie UV oprócz tego, że nadaje naszej skórze ładny, brązowy kolor, niestety bardzo ją postarza. Krem z filtrem to bardzo dobre rozwiązanie, nie tylko na letnią porę roku. Ochrona przed promieniowaniem w postaci kremu z filtrem SPF pozwoli na bezstresowe przebywanie nawet na intensywnym słońcu, a jednocześnie zadba o odpowiednie nawilżenie naszej skóry.

Powstrzymaj się przed wyciskaniem

Wyciskanie wągrów, pryszczy czy innych zmian na naszej twarzy może zakończyć się katastrofą. Nieodpowiednie usunięcie tych problemów może skutkować powstaniem blizny, która będzie towarzyszyć nam na twarzy do końca życia. Z problemami skórnymi lepiej udać się do specjalisty np. kosmetologa czy dermatologa, który wdroży odpowiednie leczenie, które usunie problem “diod” na twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.