Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Bezpiecznie i higienicznie
Zdrowie

Bezpiecznie i higienicznie – środki ochrony osobistej dla stomatologa

Bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu! Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że zabiegi dentystyczne muszą odbywać się w maksymalnie sterylnych warunkach. W każdej hurtowni stomatologicznej można dostać szeroki wachlarz środków ochrony osobistej, a w gabinecie dentystycznym nigdy ich nie brakuje. O jakie środki ochrony indywidualnej musi dbać stomatolog, by zapewnić sobie i pacjentowi maksymalne bezpieczeństwo?

Hurtownia stomatologiczna – środki ochrony dla lekarza

Podczas pracy dentysta styka się nie tylko ze śliną i krwią, ale też na przykład z ropą. Na szczęście z pomocą przychodzi hurtownia stomatologiczna https://mixdent.pl/pl/ z szeroka gamą środkow ochronnych. Nie są to wydzieliny z którymi ktokolwiek chciałby mieć bezpośredni kontakt. Oczywiście nie chodzi tylko o kwestie, powiedzmy wprost, obrzydliwości, ale i o zagrożenie chorobami przenoszonymi przez wydzieliny.

W obecnych czasach wszyscy jesteśmy za pan brat ze środkami ochronnymi. Maseczki chirurgiczne, preparaty do dezynfekcji  oferuje nie tylko apteka czy hurtownia stomatologiczna, ale nawet osiedlowy sklepik wielobranżowy. Stomatolodzy dziecięcy niejednokrotnie wybierają kolorowe modele maseczek chirurgicznych, podobające się maluchom.

W parze z maseczką często idzie przyłbica montowana na głowie, którą możesz kupić na https://mixdent.pl/pl/20-akcesoria. Zamiast przyłbicy, hurtownia stomatologiczna oferuje dentystom też specjalne okulary ochronne. Osłona oczu jest niezbędna – bez ochrony przed kurzem i odłamkami generowanymi w trakcie zabiegu komfortowa praca byłaby niemożliwa.

Odpowiednie okulary ochronne dla stomatologa muszą być lekkie. Specjalista nosi je przez większą część pracy, nie ma więc miejsca na odciski. Miękkie oprawki, lekkie soczewki oraz oddalenie soczewek od rzęs gwarantują wygodę użytkowania. 

Hurtownia stomatologiczna – ubranie dla lekarza

Jak zabieg medyczny, to i rękawiczki. Bez rękawiczek winylowych, nitrylowych bądź lateksowych dentysta nie weźmie sprzętu stomatologicznego do ręki. 

Zarówno rękawiczki które oferuje hurtownia stomatologiczna jak i te w zwykłych sklepach można dostać w wersji pudrowanej lub bezpudrowej. Puder ułatwia zdejmowanie i zakładanie rękawic – to dobry wybór, gdy noszący często je wymienia. Opcje bezpudrowe mają tę zaletę, że nie zostawiają na dłoniach nieprzyjemnej warstwy pyłu. Nowe modele bezpudrowych rękawic zakłada się i zdejmuje tak samo prosto jak te z pudrem.

Hurtownia stomatologiczna oferuje klientom także czepki. Lekkie, oddychające materiały gwarantują komfort, a gumka szczelnie przylegająca do czoła nie przepuści żadnego kosmyka. Dla ochrony ubrania lekarze stosują oczywiście także charakterystyczne fartuchy, wyposażone w kieszenie na podręczny sprzęt.

Hurtownia stomatologiczna – co dla pacjenta?

Wartym uwagi środkiem ochrony dla pacjenta są okulary przyciemniane. Wpatrywanie się w ostre światło lamp nad fotelem to nic przyjemnego! Zwykle zamykamy oczy podczas zabiegu, ale niektórzy ciekawscy pacjenci wolą obserwować. W celu ochrony ubrań pacjentowi zakłada się także specjalny śliniak zbierający wszystkie wydzieliny.

Każda hurtownia stomatologiczna ma w asortymencie także środki do dezynfekcji. Żele i płyny antybakteryjne służą do odkażania dłoni każdej osoby wchodzącej do gabinetu. Tu nie ma miejsca na drobnoustroje!

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.