Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Poradniki

Czym różnią się podpaski urologiczne od wkładek urologicznych?

Wyroby chłonne to bardzo szeroka kategoria produktowa. Korzystają z nich głównie osoby borykające się z problemem nietrzymania moczu, gdyż pozwalają im one zachować świeżość, odpowiedni poziom higieny, a także skutecznie chronią bieliznę przed pojawieniem się na niej plam. Niemniej jednak zróżnicowanie wyrobów chłonnych nie jest bezpodstawne. Są one bowiem dedykowane osobom, u których wspomniana przypadłość przyjmuje różne stopnie natężenia. Czy więc różnią się podpaski urologiczne od wkładek urologicznych?

Czym są wkładki urologiczne?

Wkładki urologiczne to jeden z rodzajów wyrobów chłonnych, a dokładnie artykułów higienicznych, które mają pomagać w problemie nietrzymania moczu. Wkładki urologiczne damskie mają za zadanie przede wszystkim skutecznie absorbować niewielkie ilości moczu tak, by nie przeciekły one na bieliznę i zapewniły paniom komfort oraz suchość przez odpowiedni czas. Wkładki urologiczne posiadają anatomiczny kształt dzięki czemu nie ograniczają swobody ruchów i idealnie dopasowują się do bielizny. Dodatkowo warto zauważyć, że wkładki urologiczne różnorodne. Zwykle główne odmienności występują w obrębie:

  • stopnia chłonności;
  • sposobu redukcji nieprzyjemnych zapachów;
  • wielkości wkładek urologicznych.

Wkładki urologiczne damskie mogą być stosowane przez panie zarówno w dzień jak i w nocy. Zapewniają one przyjemne uczucie świeżości i starają się utrzymywać wilgoć z daleka od skóry. Warto jednak pamiętać, że podstawową zasadą stosowania tego typu wkładek jest ich regularna wymiana, co nie doprowadzi do podrażnień delikatnej skóry i nie dopuści do rozwoju infekcji. Warto także pamiętać o tym, że wkładki urologiczne sprawdzają się jedynie w momencie, kiedy problem z nietrzymaniem moczu nie jest zbyt intensywny.

Czym są podpaski urologiczne?

Podpaski urologiczne to również wyrób chłonny, który w dużej mierze jest podobny do wkładek. Niemniej jednak podpaski na nietrzymanie moczu wyróżniają się nieco bardziej zaawansowaną budową. Przede wszystkim podsiadają one większy system zabezpieczeń w postaci dodatkowych zakładek na bieliznę. Dzięki temu są one wstanie jeszcze skuteczniej odseparować mocz od skóry nie dopuszczają do powstania podrażnień. Podpaski urologiczne są również o wiele grubsze i cechują się znacznie wyższą chłonnością niż ma to miejsce w przypadku wkładek urologicznych. Niemniej jednak podpaski na nietrzymanie moczu również charakteryzują się różnymi rozmiarami- na noc polecane są modele większe i dłuższe, zaś na dzień panie spokojnie mogą wybierać te, które są w standardowym rozmiarze. Znów warto podkreślić, że stosowanie tego wyrobu chłonnego zobowiązuje do jego regularnej wymiany, by móc utrzymać odpowiedni poziom higieny. Podpaski urologiczne sprawdzają się głównie w momencie bardziej intensywnych wycieków moczu.

Co więc wybrać- podpaski czy wkładki urologiczne?

Zarówno wkładki urologiczne jak i podpaski na nietrzymanie moczu są artykułami higienicznymi, które warto stosować w momencie, kiedy borykamy się z problemem nietrzymania moczu. Jednak na pytanie: które z nich wybrać? Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Głównie wynika to z faktu, że musimy dobrać rodzaj wyrobu chłonnego do stopnia nasilenia problemu. Jak już zostało to wspomniane- wkładki urologiczne są cieńsze i sprawdzą się w momencie delikatnego wycieku moczu. Z kolei podpaski urologiczne są przeznaczone dla osób, u których problem nietrzymania moczu znacznie przybrał na sile i potrzebują one jeszcze większej ochrony i jeszcze wyższego stopnia chłonności.

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.