Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Poradnik Zdrowie

Jak oswoić lęk przed śmiercią?

Współczesny kult zdrowia i młodości emanuje na społeczeństwo z social mediów, reklam, czy seriali. Ludzie wciąż szukają recepty na długowieczność, ale póki co nikomu się to nie udało. Niektórzy odsuwają od siebie myśli o starości i przemijaniu.

Jak oswoić lęk przed śmiercią, aby móc w pełni korzystać z doczesnego życia?

Kiedy nie wiemy, jak pokonać strach przed śmiercią, musimy spróbować dowiedzieć się, co sprawia, że reagujemy tak mocno. W bardzo wielu przypadkach samodzielne dotarcie do przyczyny lęku może być niemożliwe. Specjalista z dziedziny psychiatrii lub psychologii powie nam, nie tylko jak oswoić lęk przed śmiercią, ale też spróbuje dotrzeć do przyczyny takiej fobii.
Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa, tragiczna śmierć bliskiej osoby, czy brak wiary w Boga, mogą sprawiać, że niezwykle trudno jest nam zapanować nad lękiem.

Ćwicz uważność

Jeżeli zastanawiamy się, jak pokonać strach przed śmiercią, musimy ćwiczyć uważność. Dostrzeganie krótkich pięknych chwil, napawa nas poczuciem spełnienia i szczęścia. Wspólny posiłek w gronie rodzinnym, piątka z klasówki u dziecka, czy uśmiech sąsiadki są miłymi elementami, które składają się na lepsze samopoczucie.
Pamiętajmy, że miliony osób na całym świecie zastanawiają się, jak oswoić lęk przed śmiercią. Zwłaszcza młodzi pacjenci onkologiczni muszą być odpowiednio przygotowani na śmierć. Ich rodziny dotyka często taki sam strach, jak osób umierających.
Jeżeli pytanie na temat tego, jak pokonać strach przed śmiercią spędza nam sen z powiek i blokuje normalne funkcjonowanie, wizyta u specjalisty będzie niezbędna. W takim wypadku lekarz może zalecić oprócz terapii, medykamenty, które łagodzą stres i umożliwiają lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie.

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.