Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Jak pielęgnować i stylizować
Uroda

Jak pielęgnować i stylizować włosy, by wyglądały pięknie i zdrowo?

Włosy dla wielu osób stanowią jeden z najważniejszych elementów wyglądu. Aby były nie tylko piękne, ale i zdrowe, należy o nie odpowiednio zadbać. Podpowiadamy, jaki wybrać szampon, czy można łączyć odżywkę z maską i jak stylizować kosmyki, aby ich nie zniszczyć.

Indywidualne potrzeby włosów

Codzienna pielęgnacja włosów składa się z kilku elementów i powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb konkretnych włosów. Tylko w ten sposób można uzyskać piękne i zdrowe włosy oraz bezproblemową skórę głowy. W codziennej pielęgnacji liczą się nie tylko stosowane preparaty, ale i sposób stosowania ich, a także to, jak się kosmyki stylizuje na co dzień i jakich akcesoriów się używa. Warto sięgać po profesjonalne i specjalistyczne preparaty, które są chętnie wybierane przez uznanych fryzjerów, takie jak np. Balmain kosmetyki.

Jaki wybrać szampon do włosów?

Zawsze należy stosować produkty wysokiej jakości, które są przeznaczone dla danego rodzaju włosów. Na rynku można znaleźć preparaty do włosów prostych, kręconych, łamliwych, przesuszonych, farbowanych itp. Ważne jest nie tylko przeznaczenie danego artykułu, ale i jego skład. Powinien być krótki i powinien składać się wyłącznie z naturalnych składników. Dobry szampon jest także pozbawiony silikonów SLS i parabenów, które mają zły wpływ na włosy i skórę głowy. Przykładowo Balmain kosmetyki to znakomitej jakości szampony, które delikatnie oczyszczają kosmyki i jednocześnie dbają o skórę – pozwalają pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, a także regulują wydzielanie tej substancji. Właśnie z tego powodu Balmain kosmetyki powinno się stosować podczas każdego mycia.

Odżywka i maska do włosów

Oprócz szamponu, który oczyszcza włosy i skórę głowy, należy stosować również preparaty odżywcze, które dostarczają cennych składników, dzięki którym kosmyki są zdrowe, wyglądają pięknie, są odpowiednio odżywione i nawilżone. Z tego powodu zaleca się używać podczas każdego mycia również odżywkę. Powinna być dobrana do typu i potrzeb włosów. Taki preparat może ratować uszkodzone końcówki, wzmocnić łamliwe włosy, ułatwiać rozczesywanie, wygładzać puszące się kosmyki, zwiększać objętość itd. Co ważne, na rynku dostępne są odżywki, które spłukuje się wodą, jak i takie, które pozostawia się na fryzurze po myciu. Dobra odżywka nie obciąża włosów i wyraźnie poprawia ich kondycję.

Kolejnym niezbędnym elementem pielęgnacji włosów jest maska. Profesjonalne produkty, takie jak Balmain maska do włosów powinno się stosować co kilka myć, na przykład raz czy dwa razy w tygodniu. W ten oto sposób dostarcza się ogromną ilość cennych składników odżywczych – tym samym kosmyki zachowują dobry stan, są łatwiejsze w rozczesaniu i są odpowiednio odżywione i nawilżone. Warto zwrócić uwagę na produkty Balmain maska do włosów farbowanych i maska odbudowująco-nawilżająca, które bardzo pozytywnie wpływają na zniszczone i przesuszone kosmyki.

Jak poprawnie stylizować włosy?

Aby włosy były piękne i zdrowe należy stosować odpowiednie kosmetyki, o których wspomniano powyżej. Istotna jest również stylizacja włosów. Proste włosy powinno się rozczesywać tylko na sucho, inaczej się je zniszczy, zaś fale i kręcone – tylko na mokro. Posiadaczki kręconych włosów powinny sięgać po grzebienie z szeroko rozstawionymi ząbkami, ponieważ nie uszkadzają one skrętu. Ponadto włosy należy suszyć za pomocą chłodnego powietrza lub pozwolić im wyschnąć samodzielnie. Nie zaleca się również częstego stosowania prostownicy czy lokówki, ponieważ wysokie temperatury mają bardzo negatywny wpływ na zdrowie włosów. Co ważne, nie powinno się również kosmyków upinać zbyt wysoko, naciągać ich i wybierać ostrych spinek. Warto postawić np. na spinki Balmain, które nie uszkadzają włosów, ani loków, a pozwalają uzyskać wygodną fryzurę. Spinki Balmain doskonale trzyma włosy na swoim miejscu i ich w żaden sposób nie uszkadza.

Materiał zewnętrzny

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.