Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

centrowanie soczewek
Poradnik

Na czym polega automatyczne centrowanie soczewek?

Centrowanie soczewek okularowych to jeden z końcowych etapów przygotowania okularów do użytkowania i ich dopasowania do oprawy oraz indywidualnych parametrów przyszłego właściciela okularów. Chociaż centracja soczewek okularowych to w zasadzie finalny etap dopasowania soczewek i okularów, jej precyzja ma kolosalne znaczenie dla jakości widzenia. Nawet minimalne niedokładności w centrowaniu szkieł mogą stać się przyczyną nieostrego widzenia i dyskomfortu u noszącego okulary. Ponieważ przy tradycyjnej metodzie pomiarów o nieprawidłowości w centrowaniu soczewek szczególnie łatwo, firma HOYA, najbardziej doświadczony twórca nowoczesnych rozwiązań optycznych, postanowiła udoskonalić, ułatwić i zautomatyzować proces centrowania soczewek. Jak wygląda automatyczne centrowanie soczewek i jakie ma zalety?

Ultraprecyzyjne i wolne od błędów ludzkich centrowanie soczewki okularowej w oprawce

Pomiary, które ustalić mają właściwą odległość między soczewkami, odległość źrenicy, kąt pantoskopowy itp. sporządzane przez specjalistę nie mają szans osiągnąć idealnej precyzji. Tymczasem nawet najmniejsze, liczone w ułamkach milimetrów rozbieżności mogą skutkować niedopasowaniem soczewek do indywidualnych parametrów ich użytkowania. Przy błędnym centrowaniu soczewek nie może być mowy ani o poprawnym montażu soczewek w oprawach, ani o pełnej personalizacji szkieł okularowych. Ma to ogromne znaczenie przy wszystkich typach soczewek, a szczególnej wagi nabiera przy doborze okularów progresywnych. Nowoczesne technologie są jednak w stanie całkowicie wyeliminować problem niedokładności pomiarów ręcznych. Stworzony przez HOYA automatyczny system centrowania video visuReal Master to kompilacja innowacyjnego oprogramowania i zaawansowanego sprzętu, który dokonuje wszystkich niezbędnych pomiarów nie tylko w sposób wyjątkowo precyzyjny, ale i prosty, a przy tym komfortowy zarówno dla optyka, jak i użytkownika okularów. Automatyczny system centrowania HOYA visuReal Master zdecydowanie ułatwia centrowanie szkieł okularowych, skraca przebieg całej procedury, a do tego zwiększa szanse na optymalną korekcję do maksimum, eliminując omyłki i błędy w pomiarach wynikające z wielu mankamentów tradycyjnej centracji, np. z nie w pełni naturalnego zachowania użytkownika soczewek podczas klasycznego pomiaru.

Jak wygląda automatyczne centrowanie soczewek przy użyciu systemu HOYA visuReal Master?

Urządzenie HOYA visuReal Master przypomina eleganckie lustro ścienne, ale jego wnętrze to fuzja technologicznych nowinek i inteligentnego oprogramowania, które błyskawicznie przelicza dane zebrane przez umieszczone w lustrze kamery HD. Videocentrowanie soczewek okularowych przy użyciu systemu visuReal Master trwa krótką chwilę i przebiega w zdecydowanie bardziej naturalnych i komfortowych warunkach – noszący okulary, przeglądając się w specjalnym lustrze, dostarcza wszelkich danych istotnych dla precyzyjnego dopasowania okularów do jego potrzeb, cech anatomicznych czy postawy ciała. Automatyczne centrowanie szkieł wykorzystujące videosystem visuReal Master pozwala przeprowadzić badanie bezdotykowo i bez krępującego niekiedy kontaktu, a kamery zamontowane w urządzeniu samoczynnie dostosowują się przy pomiarach do wzrostu badanego. Automatyczne centrowanie z użyciem visuReal Master nie potrzebuje też uzupełnienia w postaci dodatkowych pomiarów czy zdjęć z profilu, a komplet niezwykle precyzyjnych danych niemal od razu może zostać wysłany dzięki popularnie stosowanemu oprogramowaniu Windows czy iOS do pracownika montującego soczewki w oprawie. 

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.