Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Zdrowie

Apteka internetowa w dobie koronawirusa

Pandemia koronawirusa wymusiła zmiany w bardzo wielu dziedzinach życia. Zmieniły się warunki pracy, nauki, a także spędzania czasu wolnego. O ile powoli cała Europa wchodzi w etap powolnego znoszenia niektórych ograniczeń, o tyle cały czas wszystkim mieszkańcom zaleca się ostrożność. Jeśli nie musisz wychodzić, nie wychodź. Jeśli potrzebujesz leków lub suplementów, zamiast korzystać z tradycyjnej apteki, skorzystaj z tej internetowej.

  1. Apteka internetowa a bezpieczeństwo
  2. Jak działa apteka internetowa?
  3. Ceny leków w aptece internetowej

Apteka internetowa a bezpieczeństwo

Apteka internetowa, taka jak https://www.nowafarmacja.pl/, działa bardzo podobnie jak inne sklepy on-line. Dzięki takim rozwiązaniom można do minimum ograniczyć konieczność prowadzenia zakupów w dużych skupiskach ludzi, co jeszcze długo będzie wiązało się z większym ryzykiem zakażenia koronawirusem. Cały czas rządy i samorządy namawiają więc mieszkańców do tego, by zakupy robili w bardzo dużą ostrożnością, a jeśli to tylko możliwe, korzystali z opcji zakupów internetowych, dostarczanych pod drzwi lub do specjalnych punktów odbioru. Warto zwrócić uwagę, że apteka należy zaś do tych potencjalnie najniebezpieczniejszych miejsc, w których można spotkać osobę chorą, która jeszcze nie ma świadomości, że przyczyną jej złego samopoczucia może być Covid-19. Z tego też powodu zaleca się ograniczenie korzystania z tego typu miejsc. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo i unikanie ryzyka przypadkowego zakażenia, o które znacznie łatwiej w aptece, niż na świeżym powietrzu.

Jak działa apteka internetowa?

Apteka internetowa to świetne rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują leków na receptę. Spora część z nas w aptece kupuje przede wszystkim suplementy, leki na odporność, przeciw przeziębieniu. Z apteki korzystają również kobiety w ciąży, osoby cierpiące na choroby przewlekłe – spora część z tych pacjentów nie potrzebuje leków na receptę. W takim przypadku zamówienie leków przez aptekę internetową jest wyjątkowo proste. Wystarczy wybrać odpowiednie preparaty, opłacić zamówienie i poczekać na dostawę. Część aptek internetowych realizuje także zamówienia na leki na receptę. W takim przypadku trzeba w odpowiednim polu uzupełnić dane dotyczące recepty, natomiast dzięki e-recepcie jest to dziś bardzo proste. Dzięki tym rozwiązaniom nie trzeba wychodzić z domu, aby uzupełnić zapas brakujących medykamentów. Z tego rozwiązania może skorzystać każdy, natomiast szczególnie ważne jest ono w przypadku osób, które znajdują się dziś w grupach ryzyka zakażenia koronawirusem, a także tych, u których wirus ten może przyczynić się do znaczącego pogorszenia stanu zdrowia (osoby z niektórymi chorobami przewlekłymi, z chorobami układu oddechowego, osoby starsze, kobiety w ciąży).

Ceny leków w aptece internetowej

Nie da się ukryć, że korzystanie z apteki internetowej ma jeszcze jedną bardzo istotną zaletę. W bardzo wielu przypadkach okazuje się bowiem, że leki w aptece internetowej są znacznie tańsze niż w punkcie stacjonarnym. Wynika to przede wszystkim z mniejszych kosztów obsługi takiej apteki, a także znacznie szerszego obszaru jej działania. Do lokalnego punktu przychodzą jedynie okoliczni mieszkańcy, z apteki internetowej mogą korzystać wszyscy, niezależnie od miejsca zamieszkania. To wszystko sprawia, że ceny leków w aptece internetowej potrafią być niższe nawet o 20, a czasami 30%. W świetle bardzo dynamicznie zmieniającej się sytuacji gospodarczej również ta zaleta korzystania z apteki internetowej wydaje się mieć bardzo duże znaczenie. 

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.