Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Poradnik

Co daje serum z retinolem?

Retinol to pochodna witaminy A. Ta substancja ma udowodnione działanie przeciwstarzeniowe i jest polecana osobom ze skórą dojrzałą i skłonną do przebarwień. Działanie retinolu zostało bardzo wnikliwie przebadane, dzięki czemu kosmetyki z tym składnikiem mogą być bezpiecznie używane przez panie w różnym wieku. Stosując tego rodzaju preparat, skutecznie cofniesz oznaki starzenia. Zobacz, co jeszcze zyskasz, wybierając serum z retinolem!

Serum z retinolem — właściwości

Jeśli chcesz w krótkim czasie uzyskać widoczne rezultaty, to warto zdecydować się na serum z retinolem, które zawiera 0,2% czystego retinolu, czyli najsilniejszej pochodnej witaminy A nazywanej również witaminą młodości. Ten kosmetyk jest przeznaczony do stosowania na noc, ponieważ to właśnie wtedy w organizmie zachodzą ważne procesy regeneracyjne, a składniki odżywcze doskonale się wchłaniają. Jak działa serum z retinolem? Wśród wielu cennych właściwości tego produktu warto wyróżnić między innymi:

  • stymulowanie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny,
  • delikatne działanie złuszczające,
  • działanie antyoksydacyjne,
  • zapobieganie powstawaniu zaskórników i niedoskonałości,
  • likwidowanie i wypełnianie głębokich zmarszczek,
  • rozjaśnianie przebarwień.

Warto pamiętać, że obecny w serum retinol może mieć działanie drażniące. W efekcie skóra w miejscu nałożenia preparatu będzie lekko zaczerwieniona. Ten problem zwykle ustępuje wraz z upływem czasu, ponieważ długotrwałe stosowanie kosmetyków z retinolem powoduje, że skóra przyzwyczaja się do jego działania.

Serum z retinolem — dla kogo?

Proces starzenia się skóry może przebiegać u każdej kobiety nieco odmiennie. Istnieje wiele czynników, które mogą przyspieszać bądź opóźniać pojawienie się zmarszczek. Zalicza się do nich na przykład rodzaj cery, dietę, tryb życia i predyspozycje genetyczne. Serum z retinolem warto stosować profilaktycznie lub, gdy zauważysz u siebie pierwsze oznaki starzenia. Ten produkt jest szczególnie polecany paniom, które często się opalają, borykają się z przebarwieniami lub drobnymi fotouszkodzeniami skóry. Serum o działaniu przeciwzmarszczkowym z dodatkiem retinolu skutecznie działa na głębokie zmarszczki, powodując ich widoczne spłycenie. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla kobiet, które chcą przywrócić skórze młody i zdrowy wygląd.

Serum z retinolem — jakich efektów można się spodziewać?

Regularne i prawidłowe stosowanie serum z retinolem spowoduje, że już po tygodniu będziesz mogła zauważyć pierwsze pozytywne rezultaty kuracji. Ten składnik widocznie spłyca zmarszczki mimiczne, nawet gdy są głębokie i utrwalone. Działanie serum z retinolem obejmuje również widoczne pogrubienie naskórka i wyrównanie jego struktury. Skóra odzyskuje naturalny koloryt, staje się rozjaśniona i promienna. Serum z retinolem korzystnie wpływa także na poziom nawilżenia skóry i jej elastyczność. W efekcie skóra stanie się bardziej jędrna, zagęszczona i odmłodzona.

Serum z retinolem pozwala na uzyskanie trwałych rezultatów. Dlatego ten produkt jest wyjątkowo chętnie stosowany przez panie w każdym wieku. Dzięki niemu szybko poprawisz kondycję swojej skóry w domowych warunkach. Jego działanie możesz też wzmocnić innymi składnikami aktywnymi. Do tego celu warto wykorzystać kosmetyki z kwasem hialuronowym.

Materiał zewnętrzny

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.