Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Poradniki Wygląd

Jak dobrać makijaż oka do jego kształtu? Makijaż trudnej powieki

W makijażu ważny jest każdy element. Od pokładu, przez konturowanie twarzy, aż po malowanie oka. Jednak ten ostatni element ma w sobie coś wyjątkowego. Jeśli skupimy się na jak najlepszym podkreśleniu oka, to stworzymy przepiękny look. Do reszty nie musimy już wtedy przykładać takiej wagi, bo cały makijaż będzie zjawiskowy. Usta mogą być już tylko lekko podkreślone, a cała uwaga skupi się na oczach. Jednak każda z nas posiada inny kształt oka, a co za tym idzie, potrzebuje innego sposobu na malowanie!

Jak wykonać makijaż oka, aby je podkreślić?

Przy klasycznej powiece i dość otwartym oku o klasycznym kształcie, stosuje się zwykle ten sam sposób na malowanie. Skupiamy się na wyciągnięciu zewnętrznego kącika oka oraz otworzeniu całości, aby wydobyć spojrzenie. Bardzo ważny jest też dobry dobór kolorów. Można oprzeć się tu na palecie barw i wybrać odcienie, które są do siebie w przeciwieństwie. Tak więc, jeśli masz niebieskie oczy, to może postawić na przykład na pomarańczowe lub żółte cienie. Oczywiście nie jest to jedyna opcja. Takie kolory, jak brązy czy inne nude będą pasowały tak naprawdę każdemu.

Jak malować opadającą powiekę?

Makijaż opadającej powieki to jeden z najtrudniejszych typów. Musimy wymodelować powiekę tak, aby nie pogłębić jej załamania, a także wyrównać oboje oczu. W przypadku opadającej powieki powinniśmy zrezygnować z malowania kresek oraz dużej ilości kolorów w makijażu. W miarę poznawania oka i ulepszania naszych umiejętności możemy wprowadzić takie zabiegi, ale na początku są one naprawdę trudne. Warto zacząć od delikatnego podkreślania oka. Najważniejsze, to wyczuć powiekę, zauważyć jej wszelkie załamania i na nich się skupić. Po kilku próbach makijaż nie będzie już dla nas stanowił problemu! Więcej o sposobach makijażu na stronie http://senseofbeauty.pl.

Asymetryczne oczy – jak wykonać ich makijaż?

Problematyczne w makijażu są także oczy asymetryczne. Tyczy się to zarówno kształtu, jak i ułożenia powieki. Wtedy makijaż nie powinien być wykonywany na obu oczach tak samo. Trzeba dostosować ruchy pędzla i nakładanie cieni tak, aby wyrównać asymetrię. Może wydawać się to trudne, ale już po kilku próbach zaczniemy zauważać pewne zależności i pójdzie nam znacznie lepiej. Najlepiej porównywać makijaż i kontrolować go w lustrze. Wtedy dużo łatwiej jest nam wszystko razem połączyć i stworzyć naprawdę piękny podkreślający oko look!

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.