Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Zadbaj o swoją wygodę wkładkami ortopedycznymi
Poradnik

Zadbaj o swoją wygodę wkładkami ortopedycznymi

Problemy ze stopami i nogami mogą powodować sporo komplikacji w naszym życiu. Często nawarstwiające się niewielkie kontuzje wynikające z zaburzenia biomechaniki ruchu mogą spowodować znacznie poważniejsze problemy zdrowotne w przyszłości. Właśnie dlatego należy zadbać o to, by cały nasz ruch odbywał się w poprawnym obuwiu, dopasowanym maksymalnie do naszych potrzeb. Nie chodzi jedynie o wybranie odpowiednich butów, ale również poprawne dostosowanie do nich wkładek. Dzisiejsza technologia umożliwia ich wykonanie również na nasze specjalne zamówienie.

Dla kogo wkładki ortopedyczne?

            Wkładki ortopedyczne są przydatne w bardzo wielu przypadkach. Doskonale sprawdzają się w przypadku osób cierpiących na bóle stóp i choroby zwyrodnieniowe, a także bóle w kręgosłupie. Doskonale sprawdzają się w przypadku osób, które chcą pozostać aktywnie sportowo lub dbają o to, by w czasie uprawiania sportu wyczynowego (np. biegania) nie obciążać zbytnio swoich stawów czy też układu kostnego. W przypadku, gdy nasze stopy posiadają pewne wady, takie wkładki mogą okazać się za zbawienne. Aby dostosować wkładki odpowiednio do naszych problemów, musimy oczywiście wykonać komplet badań stóp, skonsultować się z pomologiem oraz fizjoterapeutą. W gabinecie fororto.pl można wszystkie kwestie załatwić w jednym miejscu.

Dlaczego warto?

            Wkładki ortopedyczne są bardzo pomocne w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń ortopedycznych takich jak przede wszystkim: płaskostopie poprzeczne i podłużne, koślawość pięt, a także doskonale sprawdzają się dla osób starszych, chorujących na cukrzycę, RZS, choroby zwyrodnieniowe stawów i problemy z kręgosłupem.

Można je również stosować jako wkładki do butów na obcasie, by te jeszcze mniej obciążały nasz kręgosłup. Najlepiej sprawdzą się wkładki ortopedyczne na zamówienie, które są wykonywane ze specjalnego tworzywa i całkowicie indywidualnie formowane pod konkretne problemy, które mamy.

Koszta wkładek ortopedyczny

            Obecnie znajdziemy wiele bardzo tanich wkładek ortopedycznych na rynku, również bardzo tanich. W rzeczywistości jednak przede wszystkim należy wykonać pełne badania stóp przed zamówieniem takich wkładek, a najlepiej jeżeli są one wykonane dokładnie pod naszą wadę i charakterystykę naszej stopy. Wykonanie takich wkładek obecnie kosztować może kilkaset złotych. W tej cenie otrzymujemy parę doskonałych wkładek, które są idealnie dostosowane do cech naszej stopy i wytrzymają bardzo długie użytkowanie. Wszystko dzięki materiałowi termoplastycznemu, który będzie mógł być dowolnie formowany pod nasze potrzeby.

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.