Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

Wygląd

Odżyw swoje włosy po zimie

Sezon zimowy to duże wyzwanie zarówno dla naszej odporności, jak i dla naszej urody. Nasza skóra i nasze włosy poddawane są wówczas ekstremalnym próbom. Mróz za zewnątrz, suche powietrze w pomieszczeniach i sztuczne ciepło kaloryferów. To wszystko sprawia, ze naszym włosom nie jest lekko.

Uszkodzenia mechaniczne

Dodatkowo potencjalne uszkodzenia mechaniczne: kurtki z wysokimi kołnierzami, suwaki, zawijane i odwijane szaliki. Zdecydowanie – zimą nasze włosy nie mają lekko! Dlatego szczególnie po sezonie zimowym powinniśmy zadbać o nasze włosy i ich odżywienie. Nie musimy wcale korzystać z drogich zabiegów w salonach fryzjerskich. Możemy zadbać o kondycję i odżywienie naszych włosów w domowym zaciszu. Zarówno przy pomocy drogeryjnych kosmetyków, jak i domowymi metodami.
Obowiązuje tu właściwie jedna i najważniejsza zasada: nawilż swoje włosy. Odpowiednio nawilżone włosy chłoną wszystkie dobroczynne składniki zawarte w preparat, które na nie stosujemy. Nawilżenie sprawia, że włosy wyglądają zdrowo i pięknie.

Jak więc zabrać się za nawilżenie i odżywienie włosów?

Po pierwsze olejowanie. Nie ma tu gotowej recepty, który z olejów jest najlepszy. Olej kokosowy, olej arganowy, oliwa z oliwek… Próbuj i odszukaj swój idealny olej, który Twoje włosy pokochają. Pamiętaj także o nawilżaniu końcówek włosów po każdym myciu. W wilgotne końcówki włosów możesz wetrzeć ulubioną odżywkę, ulubiony olejek lub zastosować specjalne serum do końcówek włosów, na przykład takie z proteinami jedwabiu. Ważne jest także odpowiednie mycie włosów. Szampon może wysuszać włosy dlatego stosujmy go na nasadę włosów, na skalp. Spływająca piana umyje resztę włosów, jednak ich nie wysuszy. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.