Wybierz Życie

zdrowie, medycyna, uroda, zdrowa dieta

endermologia
Poradnik

Na czym polega i kiedy jest stosowana endermologia?

Endermologia to zabieg, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientek. Stanowi ona skuteczną metodę odchudzającą, która redukuje cellulit oraz ujędrnia ciało.

Na czym polega zabieg endermologii?

Zabieg endermologii to masaż podciśnieniowy, za pomocą którego można skutecznie oddziaływać na tkankę łączną skóry. Metoda ta jest wykonywana w celu ujędrnienia skóry, wyszczuplenia sylwetki, poprawy konturu twarzy czy redukcji cellulitu. Co ważne, w efekcie zabiegu dochodzi do masażu rejonów ciała opornych na działanie ćwiczeń fizycznych oraz diety, a także poprawy metabolizmu. Warto dodać, że regularnie wykonywane zabiegi pobudzają produkcję kolagenu, który wypływa na wzrost elastyczności i ujędrnienie skóry.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu endermologii?

Masaż podciśnieniowy zalecany jest w przypadku osób, które pragną zredukować ilość tkanki tłuszczowej oraz ograniczyć cellulit w miejscach trudnych do wyćwiczenia. Poza tym, za pomocą tej metody można ograniczać dolegliwości bólowe mięśni i stawów oraz zmniejszać napięcia powstałe na skutek kontuzji czy w efekcie intensywnego wysiłku. Endermologia ułatwia eliminację toksyn z organizmu, poprawia ujędrnienie skóry oraz skutecznie zwalcza rozstępy, które powstały na przykład podczas ciąży. Endermologię można również stosować w celu ograniczania stanów zapalnych, widoczności blizn oraz redukcji obrzęków kończyn dolnych. Może ona również stanowić element rehabilitacji oparzeń oraz zwłóknień. Co ważne, zabieg ten może być wykonywany w przypadku wiotkiej skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz biustu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu endermologii?

Endermologia nie powinna być wykonywana w przypadku żylaków oraz zmian o charakterze nowotworowym. Z jej wykonywania powinny również zrezygnować osoby, które przyjmują leki powodujące rozrzedzenie krwi. Poza tym, zabieg nie powinien być wykonywany w pierwszym trymestrze ciąży. W kolejnych miesiącach ciąży endermologię można wykonywać po uprzedniej konsultacji medycznej oraz z pominięciem okolic brzucha, piersi, ramion i pleców. Endermologię można wykonywać po około trzech miesiącach po porodzie siłami natury i po pół roku po cesarskim cięciu. Nie powinna ona być jednak wykonywana w przypadku karmienia piersią.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty zabiegu?


Pierwsze efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się bowiem bardziej sprężysta. Wraz z każdym kolejnym zabiegiem dochodzi do znacznego ujędrnienia skóry na skutek pobudzenia produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny.

Pasjonatka zdrowego życia, szczęśliwa mama dwójki urwisów.